Balti liiga, Valmiera (07.-09.10)

Saku KK U15 poisid (2008 ja hiljem s.) osalesid 7.-9. oktoober Valmieras Balti noorte korvpalliliiga ehk BBBL sarja esimesel etapil. Kokkuvõttes olid meie poolt väga rasked ja kasulikud mängus, kus seekord saime ühe võidu ning neli kaotust. Etapi esimeses mängus jäime alla Ukraina tiimile Lviv tulemusega 34:49 . Eelkõige oli probleem lauavõitluses, kus pikemate ukrainlaste vastu jäime jätta 23:49 . Reede õhtuses teises mängus saime peale poolaega kindluse kätte ning tulemusega 68:50 võitsime Läti tiimi Ezerzeme-Rezeknet. Teise võistluspäeva avamängus tuli vastu praktiliselt Läti meistrivõistluste üks parimaid võistkondi Bertanu Valmiera. Vastane sai kohe oma mängu käima ja jooksma ning tulemusega 33:72 peremus neile (nende kolmesed 33/11 ja lauavõitlus 27:48). Laupäeva õhtuses mängus tuli alla vanduda Ogre tiimile 35:53 .

Pühapäeval olime valmis, et vastu võtta etapi viimases mängus Riia Kekava võistkond aga selles ei saanud kaks mängijat vigastuse tõttu mängida (Reno ranne valutas ja Danieli valus hüppeliiges). Peale kaotatut ava veerandit 10:17 sai raske põlvevigastuse veel Tom, kes pidi ka haiglasse minema. Hiljem pandi ka tema jalg kipsi ning kogu võistkond loodab temale head paranemist ja kosumist. Poisid näitasid veel südikat võitlust ning kolmanda veerandaja keskel olime maas veel nelja silmaga (35:39). Edasi jõud sai otsa ning kogu mäng Kekavale tulemusega 58:71 (lauapallid 26:45).

Iga kord kui lõunanaabrite juures käime siis kordub kõik – vastased on agressiivsed, võitlevad lauapallide pärast rohkem ja nad nagu armastavad “musta tööd” rohkem. Need mängud annavad kindlasti treenerile mõtteainet, et kuidas edasi minna ning 18.-20. november on planeeritud teine etapp esialgsetel andmetel Riias.

Suured tänud toetajatele, kes aitasid etapil osalemist: Saku Ehitus OÜ, Artender OÜ (Rain Künnapuu), Veiko Leiter, Artur Jurin ja Vichy Vitamin spordijookidega toetas Saku Õlletehase AS. Suured tänud ka treener Kaido Vahesalule, kelle kaks sPORTKUNDA mängijat Reno ja Kert aitasid meie tiimi tugevdada. Täname ka lapsevanemaid, kes käisid kolmel võistluspäeval meile kaasa elamas!🏀

Fotod: BBBL ja Saku KK