Balti noorte korvpalliliiga finaalturniir

Balti noorte korvpalliliiga finaalturniir

Lõppenud nädalavahetusel toimus U16 vanuseklassi poistel (2008 ja hiljem sündinud) Valmieras Balti noorte korvpalliliiga finaalturniir. Saku KK/KK Pärnu ühisvõistkond kaotas neljase alagrupi viimases mängus leedukate Plunges tiimile 78:93 ning laupäeva õhtul ei olnud me kõige teravamad poolfinaalis, kus tuli vastu Gulbene tiim – kaotasime 65:75.
Edasi ootas väga põnev pronksimäng ning taas tuli vastu Plunges. Mäng oli väga põnev ning tulemuse saatus otsustati lõpusekunditel, kus Stenver Põder tabas lõpusireeniga kolmepunkti viske ja võit meile tulemusega 66:63. Otsustavas mängus skoorisid meie tiimist Jesper 22p, Stenver 18p, Andreas 15p, Robin Mattias 6p, Daniel 5p. BBBL-i meistriks tuli Gulbene, kes võitis finaalis Tartu Ülikool/Tartu Bussikeskust tulemusega 76:65.
Suured tänud Akadeemia Tallinna Kalevile, kes lubas tiimi Stenveri. Mängija on alustanud korvpallitreeninguid Saku Korvpalliklubis ning ta on ka Eesti U16 noortekoondise kandidaat. Stenver valiti ka turniiri All Star viisikusse. Saku KK/KK Pärnu ühisvõistkonda kuulusid finaalturniiril Jesper Roman, Andreas Pärn, Robin Mattias Indres, Sebastian Saar (neli Pärnust), Mathias Merilai, Daniel Udre, Arthur Kukkur, Arthur Künnapuu, Marten Viilop (viis Saku KKst) ja Stenver Põder (Akadeemia Tallinna Kalev). Võistkonda juhendasid treenerid Mait Käbin ja Märt Raam. Viimasel etapil oli treener Märt kohustustega Tallinnas Nord Cupil ning pronksimängus aitas tiimi juhendada ka Robin Mattiase isa Jaan, sest treener Maidul olid pühapäeval tennisevõistlused.
Suured tänud kõikidele, kes elasid Youtube vahendusel mängudele kaasa või käisid kohapeal kaasa elamas. Suured tänud Danieli vanematele fotode eest. Suured tänud lapsevanem Rain Künnapuule, kes toetas kütusega transpordil. Saku KK tänab koostöö eest KK Pärnut ja treener Mait Käbinit. Kõige tähtsam, et poisid said tugeval tasemel mänge, mis on edasiseks arenguks ainult kasulik!
Fotod: Juri Udre ja BBBL