Jõulukorvpall

Jõulukorvpall

22. detsembril toimus esmakordselt Saku valla spordikeskuses 3×3 jõulukorvpall. Saku vald liigub raames korraldatud võistluse eesmärk oli panna kõik liikuma ja mängima korvpalli mängu.
Kokku registreerus võistlusele 44 võistkonda ja tulemusi sai jälgida 3×3 FIBA lehelt.
Esmalt astusid võistlustulle 2014 ja nooremad poisid. Puhta töö tegi nelja võiduga Audentese võistkond, kes alistas alagrupis kõik kolm vastast. Finaalis tuli vastu Kulunud tossud ja Audentes oli parem neist 11:9. Võitja tiimi kuulusid Derek Markus Kotsar, Jesper Roos ja Rico Mõrd. Kolmas koht kuulus Kiili SK tiimile.
2014 tüdrukud ja 2012 tüdrukud panime kokku, kuna tiime oli vähe. Võit läks siin koduvalla tiimile. Finaali jõudsid Saku tiim Kümnest kümme ning Audentes 2012. Napi tulemusega 7:6 võitis Kümnest kümme (tiim mängis koosseisus: Vanessa Noormets, Aurora Medina Loreen Müür, Mirtel Jurin, Nora Talijärv). Õpilased treenivad 3x nädalas treener Eliise Pajumetsa käe all. Kolmas koht kuulus Keila Kopad Juuniorile.
2012 ja nooremate poiste arvestuses kohtusid finaalis KK Viimsi ja Rakvere Spordikooli tiim. Lisaaja võidu saavutas KK Viimsi tulemusega 13:11 . KK Viimsi koosseis mängudel oli Josten Laast, Armand Malmet, Grant Köster ja Mathias Kotka. Kolmanda koha saavutas Sauekate tiim, kes alistas Saku tiimi Nike otsustavas mängus tulemusega 7:6.
2010 ja nooremate tüdrukute arvestuses kohtusid finaalis Keila Kopad ja Pupsikud (Viimsi). Paremusega 8:6 võitsid Keila tüdrukud. Kolmas koht kuulus Sakukatele (Hannele Pärn, Helena Kristin Ristlaan, Ketlin Niinepuu ja Sigrit Pärn). Keila Kopade tiimi kuulusid: Astrid Lepp, Jandra Kivirand, Nicole Zalutski, Rebecca Ots.
2010 ja nooremaid poisse registreerus kaheksa tiimi ning finaalis kohtusid Viljandi vihased ja Viskurid. Viljandi vihased olid paremad tulemusega 16:15. Huvitava nimevalikuga Rapla poiste tiimi kuulusid Hugo Ader, Kristofer Mihkelson, Tom Laurimaa ja Villem Suuroja. Kolmanda koha saavutas Kiili/Rae tiim Ball Boyz.
Põnev oli ka U16 poiste vanusegrupp (2008 ja hiljem sündinud poisid). Finaalis kohtusid kaks Saku tiimi – ROCC vs Saku KK. Kui alagrupi turniiril alistas ROCC Saku KK-d kindlalt tulemusega 19:7, siis finaal oli väga põnev ning ROCC jäi peale seisuga 15:13 . ROCC tiimi kuulusid Martin Kotkas, Otis Mäeots ja Gregor Riimand. Teise koha saavutanud Saku KK tiimi kuulusid Sepo Kalmet, Daniel Udre ja Mathias Merilai. Kolmanda koha saavutas Rae SK tiim Hooperid.
2005-2009 vanusegrupi tüdrukuid registreerus vaid kolm võistkonda aga kõik said vähemalt kaks mängu + kohamäng. Esikoha saavutasid Keila tüdrukud, kes on trenni teinud tervelt kaheksa aastat. Võitsid Seenior Kopad, kes finaalis olid paremad Saku luudadest tulemusega 10:4 . Saku tüdrukud on treener Howard Frieri käe all treeninud alles neli kuud. Seenior Kopade tiimi kuulusid Kaileen Neerot, Kerbel-Kaily Teeäär, Laura Loog ja Marta-Mee Krabi. Teise koha saavutanud Saku luudade tiimi kuulusid Anni Annus, Janell Lohk, Ketter Kaljund ja Mirell Lohk. Kolmanda koha saavutas Saku nõidade tiim. Tiimi kuulusid Elenora Rakaselg, Emma Katariina Kaare, Karola Heintalu ja Katariina Vahenõmm.
2005 aastal sündinud poisid ja vanemad panime kokku meestega, sest tiime tuli kohale vaid kuus. Tase oli päris kõva, sest kohal olid Eesti noortekoondislased. Samuti oli kohal ka jõuluvanade tiim. Moodustasime kaks kolmest gruppi, kus võitjad said otse poolfinaali. Oma grupid võitsid LA Sparks ja Senegal, kes kohtusid ka finaalis. Senegali tiimi kuulus ka sügisel Itaalia korvpalli akadeemiasse A.S. Stella Azzurra suundunud Sakust pärit Kaur Kennerth Tomann. Finaal oli tuline ning lisaaja otsustatud paremusega 15:13 võitis Senegal. Senegali tiimi kuulusid lisaks Kaur Kennerthile veel Stenver Põder, Marten Alles ja Roger Hermet. LA Sparksi kuulusid Sakust pärit Villem Noot, Aari Annus, Jako Link ja Kermo Kand. Super üllatuse pakkus isade ja poegade tiim MäeKotkad Sakust, kes alistas pronksimängus noorte tiimi Rudolf seisuga 18:11. Viimases mängus sai 2-punkti joone tagant kuumaks U15 mängija Otis Mäeots, kes tabas neid koguni 6. Lisaks Otisele mängisid kolmanda koha saavutanud tiimi koosseisus Taivo Mäeots, Martin Kotkas ja Vahur Kotkas.
Üritusel toimus ka keskjoone viskevõistlus ning tabamuse korral oli auhinnas Saku vald liigub pusa. Kõik 15-20 mängijat oli rivis ning peale teist ringi tabamusi ei tulnud. Siis otsustas korraldaja Märt Raam mikrofoni maha panna ning tegi ühe tabava viske ning pusa läks seekord korraldaja selga!🙂 Midagi pole teha!
Suured tänud toetajatele, kes aitasid üritust auhindadega. Oli väga võitluslik korvpallipäev ning palju oli ka pealtvaatajaid – sõbrad, tuttavad, lapsevanemad, õed-vennad. Suured tänud Saku valla spordikeskus, Saku Õlletehase AS, Viljo Konsap, Jarmo Luht. Suured tänud Saku vald liigub projektijuht Kristjan Puustusmaa ning tänud kõikidele kohtunikele, kes pidasid vastu pika päeva: Arthur Kukkur, Ivo Stroo, Janmar Olop, Jan Marten Olop, Karl Vahenõmm, Robi Kalmet, Gregor Riimand ja Kristen Jakobson.