Maik-Kalev Kotsar käis juhendamas Saku noori korvpallureid

Maik-Kalev Kotsar käis juhendamas Saku noori korvpallureid

Saku Korvpalliklubi suvi on möödunud nii sportlikult kui ka muutuste tuules. Peetud on mitu laagrit suurepäraste juhendajatega ning klubiga on liitunud mitu uut treenerit.

 

Laagrid Kuremaal

Suvel toimus kaks laagrit Kuremaal Jõgevamaal. Esmalt käisime seal juuni lõpus 2009-2011 poistega. Treeneriteks Märt Raam ja Kert Kukk.

Teises laagris, juuli lõpus, osalesid vanemad poisid: 2005/06 treeningrühm (treener Viktor Kurushev) ja 2007/08 treeningrühm (treener Märt). Vanemate poiste eesmärk oli uueks hooajaks põhja ladumine ehk üldkehaline ettevalmistus (ÜKE). Selleks kutsusime laagrisse personaaltreeneri Kalev Elkeni, kes on alates jaanuarist viinud kord nädalas läbi meie U14 poiste ÜKE trenne. Kalevil on korvpalli Euroliiga koolituse sertifikaat ning tema lähenemine üldkehalisele ettevalmistusele on väga põhjalik ja poistele huvitav.

Suur tänu toetajatele, kelle abiga saime kutsuda laagrisse ÜKE treeneri – lapsevanem Veiko Leiter ja Artender OÜ. Täname ka Eesti Kultuurkapitali Harjumaa ekspertgruppi ja Saku Spordikeskust, kes toetasid sõitu laagrisse.

 

Külas käis tippmängija

Saku Korvpalliklubi linnalaagris käis augusti alguses külas rahvuskoondise ja värske Euroliiga klubi Baskonia mängija Maik-Kalev Kotsar. Ta andis poistele muuhulgas nõu, kuidas palliga aktiivsemalt ja efektiivsemalt rünnata. Samuti kuulsid noormängijad, kuidas möödus profikorvpalluri elu South Carolina ülikoolis ja Hamburgi klubis. Oli väga arendav ja meeldiv kohtumine.

Maiki sõnul soovib ta panustada Saku korvpalli arengusse toetades treenereid ja noorkorvpallureid, et aina rohkem noori leiaks tee korvpallitreeningutele. „Kuna minule on antud võimalused korvpallis jõuda kaugele, siis soovin anda omalt poolt tagasi nii palju kui võimalik,“ ütles ta.

Saku KK tänab Maik-Kalevit ning soovib talle korvpalluri karjääris edu!

 

Uued treenerid

On hea meel, et meiega on liitunud mitu uut treenerit. 2.-3. klassi tüdrukute rühma uueks treeneriks on Eliise Pajumets, kes lõppenud hooajal mängis Eesti naiste esiliigas Audentese Spordiklubi võistkonnas.

Poiste 2005-06 treeninggrupi treeneriks tuli Viktor Kurushev, kes varem on töötanud TalTechi korvpalliklubis. 1990ndate keskel oli ta meistriliiga tasemel korvpallur Nybiti võistkonnas.

Sügisest liitub treenerina veel Ralf Lainevool, kes on olnud korvpalliga seotud pea 40 aastat, neist tegevmängijana 10 ja treenerina 30. Tänaseks on tema käe all läbi aegade lõpetanud kuus lendu eri vanuses korvpallureid. Lainevool on olnud abitreenerina nii noortekoondiste kui ka ühel aastal Tallinna Kalevi meistriliiga võistkonna juures. Tema tuntuimad kasvandikud, kes on jõudnud Eesti meistriliigasse ja kaugemalegi on Janar Talts, Janis Vahter, Henri Ausmaa ja Kaido Saks.

Septembrist ootame erinevatesse treeningrühmadesse 1.-5. klassi poisse ja tüdrukuid. Esimene kuu tasuta!

Augusti lõpus osaleb Saku KK Jõhvis Järve karika turniiril, kuhu läheme nelja vanusega – U12, U14, U16 ja U18 poisid.

Maik-Kalev Kotsari külaskäik andis nooretele korvpalluritele kuhjaga lisamotivatsiooni.