Saku Korvpalliklubi kasvandik Euroopa U16 meister!

Saku valla oma poiss Stenver Põder (pildil koos vanematega) on Euroopa U16 B divisjoni meister korvpallis. Põhja-Madekoonia pealinnas Skopjes toimunud finaalturniiril alistas Eesti U16 (2008 ja hiljem sündinud) koondis alagrupi turniiril kolm vastast – esmalt Austria 78:53, Ukraina 78:67 ja Põhja-Makedoonia 76:57. Ainuke kaotus tuli alagrupis Rootsi vastu tulemusega 77:78. Eesti sai grupis ikkagi esimese asetuse. Veerandfinaalis tuli vastu Slovakkia koondis ning Eesti oli suurelt üle 73:48. Poolfinaalis alistasid eestlased Belgia koondise 67:46.
Finaalmängus alistas Eesti koondis Rumeenia 76:71 ja said kaela kuldmedalid. Finaalmängus mängis Stenver 32 minutit ning viskas 5 punkti ja võttis 5 lauapalli. Kogu finaalturniiri keskmised Stenveril: 3,4 punkti mängus; 5,6 lauapalli ja 2,1 söötu. 24 minutit teenis Stenver mänguminuteid ning oli koondise põhiviisiku mängija. Saku Gümnaasiumi 9. klassi lõpetanud Stenver Põder alustas korvpallitreeninguid Saku Korvpalliklubis Reimo Loopere käe all.  Lisaks on ta treeninud Audentese Spordiklubis ja lõppenud hooajal mängis Akadeemia Tallinna Kalevis. Palju, palju õnne Stenverile!
Siin ka ametlik Eesti Korvpaliliidu uudis: https://www.basket.ee/et/uudised?news_id=11738 . Tiimi kuulus ka ÜKE treener Kalev Elken, kes on kaks hooaega Saku KK 2007-08. aastal sündinuid poisse tugevaks lihvinud.
Fotod: koos vanematega (Aire Põder) ning teised pildid FIBA koduleht