U16 poisid Tartus

Eile lõppes Saku KK U16 poistel (2008 ja hiljem sündinud) Eesti meistrivõistluste 2. divisjoni põhiturniir. Tartus toimunud etapil kohtuti esmalt Rakvere Spordikooli esindusega ja päeva teises mängus Tartu Ülikool/Tartu Bussikeskusega. Meie tiimi seisu tegi raskemaks asjaolu, et kaasa sai treener võtta vaid seitse poissi, sest oli haiguste muresi + osad poisid valmistuvad gümnaasiumi katseteks ehk õppimine on tähtsal kohal.
Püüdsime hakkama saada ning päeva esimeses mängus Rakvere vastu kulges mäng põnevalt. Teise veerandi keskel saime eduseisu 37:25 aga lasime vastase järgi ning poolajaks olime ees vaid 42:40. Edasi kulges mäng põnevalt aga lõpus tabasime otsustavad vabavisked ning võidunumbrid meile 82:77 (meie poolt tegi super mängu Mathias, kes viskas 39 punkti; edasi Daniel 14p, Martin 13p, Marten 6p, Otis 5p, Karl 5p, tublilt võitles lauas Kristof). Rakvere tiimile oli see põhiturniiril esimene kaotus.
Õhtuses teises mängus Tartu tiimi vastu olime kuuekesi, sest Karl pidi minema perekondlikule üritusele. Iga kogemus kasvatab paksu naha, aga oli näha, et suured mängu minutid on poistele liiast. Poolajal kaotasime mõnel korral vastase pressingu vastu palli ning jäime maha 28:38. Kaks minutit enne normaalaja lõppu saime kahe punkti kaugusele 59:61 aga rohkemaks meil jaksu polnud ning pidime tunnistama Tartu paremust seisuga 59:63 (meie poolt Mathias 21p, Martin 15p, Daniel 10p, Otis 8p, Marten 5p).
Põhiturniiri lõpuks jäi meil tabelisse 8 võitu ja 6 kaotust ning kokkuvõttes 4. koht ning vastu tuleb I divisjoni põhiturniiri 5. koht (hetkeseisuga KK Viimsi U16 Must). Saame kaks kõva mängu veel. Suured tänud kõikidele lastevanematele, kes käsid meile kaasa elamas kohapeal!