Ülevaade meie võistkondade käekäigust

Ülevaade meie võistkondade käekäigust

Korvpalliringkond rõõmustab, kuna üle kahe aasta oleme jõudnud olukorda, kus kevadel selgitatakse Eesti noorte meistrid. Teeme ülevaate, kuidas on läinud meie klubi võistkondadel senini.

Esimene ametlik vanuseklass, kus selgitatakse Eesti meistrid on miniklass (sünd 2010 ja hiljem). Meie poisid mängivad I divisjonis, kus osaleb 12 võistkonda. Kui põhiturniiri lõpuni on jäänud veel kaks mängu, siis hoiame hetkel 9. kohta.

U13 vanuseklassi poistel lõppes nädalavahetusel põhiturniir II divisjonis. Poisid ja treener Märt Raam on ülimalt tublid olnud, sest kümnest mängust kaotati kõigest üks. Play-offi pääsevad kõik I divisjoni meeskonnad ja 4 esimest II divisjoni võistkonda. Seega oleme play-off koha kindlustanud ning jääme ootame esimese ringi vastast. Enim punkte on visanud: Markus Laur 16.8, Grgeor Riimand 14.0, Gregor Konsap 11.2.

U14 poisid mängivad sel hooajal I divisjonis, kus paar vooru enne hooaja lõppu hoitakse ülikõrget kolmandat kohta. Hetkel on selge, et põhiturniir lõpetatakse kindlalt esinelikus, mis tähendab, et play-offi esimeses voorus oleme vabad ja alustame mängimist otse veerandfinaalist. PU14 turniiritabel. Võistkonda on sel hooajal vedanud Egert Jurin 20,4p ja Tristan Sokolov 17,4p mängust. Soovime U14 poistele edu, sest senini on Saku Korvpalliklubi parimad võistkonnad lõpetanud Eesti meistrivõistused viienda kohaga. Seega on võistkonnal võimalik teha ajalugu.

U16 poisid lõpetasid nädalavahetusel põhiturniiri mängud II divisjonis. Hea meel on tõdeda, et hooajaks seatud eesmärk on täidetud, et võistkond on play-offi pääsenud. Kogusime hooaja peale 10 võitu ja 4 kaotust. Hea meel on tõdeda, et kõik kaotused tulid vähem kui 10-punktiga. Lõpetame põhiturniiri ilmselt 3. kohal, mis annab hea asetuse sõelmängudeks.  Meie edukamad on senini olnud Aari Annus 23.8, Jako Link 15.5 ja Georg Ratas 14.9 punktiga. Huvitav faktina tooks välja asjaolu, et oleme põhiturniiril enim vabaviskeid saanud ja tabanud võistkond – täpsemalt 313st 185 ehk 59%.

Üle 6 aasta on meie esindusvõistkond tagasi korvpallikaardil. Eesmärk on lähiaastatega tagasi jõuda II liigasse. Alustasime sel aastal Rahvaliiga II divisjonist, et samm-sammult ülespoole ronimist alustada. Hooaega alustasime suurepäraselt, sest esimesest kaheksast mängust jõudsime kuus võita. Detsembrist alates tekkis kerge mõõnaperiood, mille tulemusena lõpetasime põhiturniiri 6 võidu ja 7 kaotusega. Play-offi esimeses ringis alistasime Korvpallikarud. Kahjuks teises ringis lõppes meie hooaeg, kui kahes mängus jäime alla Puhhidele. Kindlasti mõjutas hooaega Uku-Kaarel Mõtte puudumine, kes Kaitseväe kohustuse täitmise tõttu aitas meid kõigest kolmes mängus hooaja alguses. Tema keskmiseks jäid 17p mängust. Meie edukamad hooaja lõikes olid Marek Olland 15.3 ja Andrus Lepp 12.9 punktiga mängust. Uuel aastal on eesmärgid kindlasti suuremad.