Saku korvpalliklubi soetas uue viskemasina

Saku korvpalliklubi soetas uue viskemasina

Ostetud viskemasin loob uuendusliku korvpalli treeningvõimaluse, mille abil on võimalik täiustada treeningmetoodikaid ja –praktikat. Korvpalli treenimise võimalused Sakus muutuvad mitmekesisemaks ja huvitavamaks ning korvpallurite mängu kvaliteet (visketabavus) paraneb. Kui tavatreeningus saab mängija visata korvile kuni 100 tabavat viset treeningu kohta, siis viskemasin võimaldab visata 10 korda enam. Viskemasinat on võimalik seadistada mitmetele programmidele – saab muuta viskesagedust, kaugust, suunda, söödukõrgust jne. Treeningprotsessi statistikat on võimalik vaadata ja analüüsida, et mis läks hästi ja mida on veel vaja parandada.

Masina ostmist finantseeriti 90% ulatuses LEADER programmist „Kogukonna investeeringute toetamise“ meetmest. Ülejäänud 10% finantseerimist toetasid BC Kalev/Cramo koos Ivar Valdmaa ja Toomas Linamäega. Kalev/Cramo tõi Sakku ka koostöös Saku Spordikeskusega ühe Eesti-Läti Korvpalliliiga mängu : Kalev/Cramo vs Valmiera. Eesmärgiga pakkuda ka noortele Saku korvpalluritele ja kohalikule kogukonnale kõrgetasemelist mänguõhtut, et aina rohkem Saku noori leiaksid tee korvpallitreeningutele. Esimesed treeningud on näidanud, et nii treenerid kui ka treenitavad on viskemasina hästi omaks võtnud ja seade leiab treeningprotsessis aktiivset kasutust.

Treener Märt Raami arvamus viskemasinast ehk Shooting Gun-ist.:

Noorkorvpallurite arenguleon kindlasti kasuks. Viskemasin annab võimaluse sooritada viskeharjutusi erineva sagedusega ning see pakub ka palju variatsioone. Saku KK osadel mängijatel on Shooting Guni äpp telefonis, kuhu saab salvestada oma tulemusi ning sellega saad jälgida enda arengut. U14 klassi noormängija Mathias Merilai sõnul aitab viskemasin parandada visketehnikat ning sul ei ole vaja paarilist, kes söödaks palli tagasi. Masin ise söödab ja söödu tugevust saab muuta.