Võõrustasime U16 I kvalifikatsiooni etappi

Noorte korvpallihooaeg algas traditsiooniliselt kvalifikatsioonimängudega, kus pannakse paika I, II ja III divisjoni koosseisud. Üle Eesti on võistkonnad jagatud 3-4-liikmelistesse alagruppidesse, kust kaks parimat pääsevad II kvalifikatsiooni. I kvalifikatsiooni 3-4. kohalejäänud võistkonna peavad sel hooajal leppima III divisioni mängudega. II kvalifikatsioonis loositakse neli neljaliikmelist alagruppi, kust esimesed kaks pääsevad I divisjoni ja 3-4. koht hakkavad mängima teises divisjonis.

Laupäeval Sakus toimunud etapil võõrustasime Orissaare Sporti ja Tartu Ülikooli KK II võistkonda. Päeva avamäng Orissaare poistega oli põnev algusest lõpuni. Avaveerandaega alustasime kohtutavalt, kui esimese kümne minutiga tegime koguni 9 pallikaotust ja jäime taha 14:18. Teisel veerandajal suutsime mängida hoolikamalt ja haarata initsiatiivi ning olime poolajaks ees 38:30. Eduseisu suutsime hoida ka kolmandal veerandajal, kui juhtisime veel 54:45.  Viimaseks veerandajaks meil jõudu rohkem ei jagunud, sest mängu viimast kaht minutit alustasime juba viigiseisult. Lõpuminutitel oli vastane kindlam ja sai 60:68 võidu.

II kvalifikatsiooni pääsemiseks ning III divisjoni vältimiseks pidime kindlasti alistama Tartu Ülikooli II võistkonna, millega saime ka edukalt hakkama. Alistasime vähemkogenuma vastase tulemusega 113:33. Seega kindlustasime pääsu Eesti 16 parima võistkonna hulka, kes 2.-3. oktoobril toimuvas II kvalifikatsioonis hakkavad heitlema pääsu eest I divisjoni.