Võsu koss 12.08

Uus 2023/24 võistlushooaeg on Saku Korvpalliklubi noortel avatud. Lääne-Virumaal Haljalas toimunud “Võsu Koss” turniiril osalesid meie U14 poisid (2010 ja hiljem sündinud). Turniir pidi algselt toimuma mereäärsel Võsul aga heitlikke ilmade tõttu viidi mängud uude Haljala spordihoonesse. Haljala on olnud tõeline korvpalli kants, sest siit on tulnud Eesti meistriliiga tasemele mängumehi, nagu Rain Veideman ja Oliver Metsalu.
Turniiril oli päris tihe päev, sest kuus võistkonda oli jaotatud kahte alagruppi. Meie saime kokku viis mängu ning mänguaeg oli 2×15 minutit. Alagrupis saavutasime 1 võidu ja 1 kaotusega 2. koha. Esmalt tulid meile vastu väga tublilt mänginud BC Stari U14 tüdrukud, keda võitsime 35:23 . Päeva teises mängus Rakvere Spordikooli vastu läks vaja lisaaega ning võit vastastele tulemusega 36:44 .
Edasi said poisid sööma minna Sämmi Grilli ning peale lõunat toimus veerandfinaal Kose KK Basketi vastu. Olime kindlamad tulemusega 32:18 . Poolfinaalis tuli vastu tugev Rae SK/Kiili SK ning meil nende vastu jõudu ei olnud. Naaber valla poisid olid paremad seisuga 18:55 . Kolmanda koha mängus tuli taas vastu meile Rakvere SK. Poisid olid juba viiendas mängus väga väsinud ning mõni tundis ka juba jagades valu. Poiste ees müts maha ning pingutati lõpuni ja tasuks võit tulemusega 28:25 . Saku KK kolmanda koha tiimis mängisid pildil vasakult Jan Marten Olop, Hannes Hellat, Axel Mäeots, Mathias Luht (valiti tiimi parimaks mängijaks – MVP auhind), Janmar Olop, Ott Kuusk, Oskar Raam, Sten Ander Kogermann, Gregor Konsap (tiimi aktiivse mängija auhind) ja treener Märt Raam.
Edasi läheb hooaeg poistel valla laagriga, mis toimub 14.-17. august. Samuti osaletakse U12, U14 ja U16 vanustega traditsioonilisel Jõhvi/Järve karika turniiril 24.-26. august. Samuti toimub Eesti-Läti ühisliiga 1. etapp Rakveres U14 ja U16 poistel 1.-3. september!